Přihlaste se k odběru novinek na kontakto.cz a získáte tím:

Zaregistrujte se a získejte 5% slevu na nákupy!

Chci obdržet informace o akciích a novinkách v obchodě

Progresivní kontaktní čočky

Seřadit podle:
Proclear Multifocal XR D 3 ks

Od: 1 599,00 Kč (3 ks)

Se slevou: 1 439,10 Kč Více inf. o slevách

Proclear Multifocal XR N 3 ks

Od: 1 599,00 Kč (3 ks)

Se slevou: 1 439,10 Kč Více inf. o slevách

PureVision 2 for Presbyopia 6 ks

Od: 1 159,00 Kč (6 ks)

Se slevou: 1 043,10 Kč Více inf. o slevách

PureVision Multifocal 6 ks

Od: 929,00 Kč (6 ks)

Se slevou: 836,10 Kč Více inf. o slevách

PROGRESIVNÍ ČOČKY

Stav zraku se obvykle u každého s věkem zhoršuje. Po skončení 50. roku života, dokonce i lidí, kteří dosud viděli ideálně, mohou potřebovat dioptrické brýle na čtení nebo při práci s počítačem. Na druhé straně lidé, kteří nosí brýle "mínusové", potřebují už dva páry brýlí - na čtení a na každodenní nošení. Vyměňování brýlí z jedněch na druhé, může způsobit další problémy. Z tohoto důvodu byly vyvinuty tvrdé progresivní čočky, které umožňují současně dobré vidění na jakoukoli vzdálenost. Na základě těchto progresivních čoček poté byly vyvinuty i měkké progresivní čočky.

Jaké jsou progresivní čočky?

Progresivní čočky, známé také jako multifokální čočky, umožňují udržet úplnou ostrost vidění, bez ohledu na to, na co se díváme. Proto, když nosíme progresivní čočky, vždy vidíme perfektně, ať už se díváme na koncertní vystoupení, nebo si čteme knihu. Multifokální čočky kompenzují efekty horší akomodace oka, které není schopno zajistit dobré vidění do dálky i do blízka. V této situaci, oční lékař - oftalmolog obvykle diagnostikuje stařeckou presbyopii, čili stařecké vidění, což vyžaduje každodenní používání brýlí na čtení. Během nošení progresivních čoček budeme vždy dobře vidět a není třeba nahrazovat jedny brýle druhými. Progresivní čočky jsou velmi pohodlné během nošení a navíc osoby bojující se stařeckým viděním nemusejí měnit svůj aktuální životní styl. Progresivní čočky vyžadují každodenní péči, ale to nezabírá až tak mnoho času. Je třeba poznamenat, že progresivní čočky jsou bifokální čočky, což způsobuje, že je trochu těžší si na ně zvyknout.

Proč si vybrat progresivní čočky?

Progresivní čočky mají několik výhod, které vedou lidi, kteří mají problémy s akomodací oka k jejich každodennímu používání. Nepochybně jsou mnohem pohodlnějším řešením než použití dvou různých druhů brýlí, nebo také brýlí rozdělených na dvě poloviny - které umožňují dívat se do dálky i do blízka. Progresivní čočky poskytují vynikající kvalitu vidění a pohodlí při používání. Jejich uživatelé nemusí měnit svůj vzhled kvůli problémům se zrakem. Každodenní používání multifokálních čoček přináší mnoho výhod. Jediné, co musí udělat jejich uživatel je, každodenně se o ně postarat. Po každé, po vyjmutí čoček, je nutné je očistit a umístit ve speciálním dezinfekčním roztoku ve sterilních pouzdrech.

Pro koho jsou určeny progresivní čočky?

Progresivní čočky jsou nejlepší volbou pro lidi, kteří mají potíže vidět do dálky a na blízko. Čočky tohoto typu jsou doporučené pro dospělé lidi, u kterých bylo zjištěno stařecké vidění - presbyopie.

Druhy multifokálních čoček

Progresivní čočky se dělí do tří skupin a to:
 • Kontaktní čočky dělené horizontálně na dvě části s různými ohnisky,
 • Bifokální kontaktní čočky, které vznikly díky nakládání obou čoček. V tomto případě se musí oko přizpůsobit použití čoček a zvolit v daném okamžiku vhodnou ohniskovou vzdálenost,
 • Čočky s centrickým rozdělením, kde se střední část progresivní čočky používá k vidění do blízka, a další část - na vidění do dálky.

Nejznámější výrobci progresivních čoček:

Mezi nejznámější firmy, které produkují progresivní multifokální čočky, patří:
 • Alcon:
  • Focus Dailies All Day Comfort Progressives - jednodenní kontaktní čočky, které umožňují ostré vidění do blízka a do dálky.
  • Air Optix Aqua Multifocal - umožňují ostré vidění do všech vzdáleností
 • Johnson & Johnson
  • Acuvue 1-Day Moist Multifocal - měkké jednodenní čočky kontaktní čočky, které lze nosit v denním režimu.
 • Bausch & Lomb
  • PureVision Multifocal - multifokální čočky vyrobené ze silikon-hydrogelové materiálu AerGel.
 • Cooper Vision
  • Proclear Multifocal - multifokální čočky pro korekci vidění do dálky a také do blízka.
Chcete pokračovat?