Přihlaste se k odběru novinek na kontakto.cz a získáte tím:

Zaregistrujte se a získejte 5% slevu na nákupy!

Chci obdržet informace o akciích a novinkách v obchodě

Barevné kontaktní čočky

Seřadit podle:
Acuvue 1-DAY Define 30 ks

Od: 559,00 Kč (30 ks)

Se slevou: 503,10 Kč Více inf. o slevách

Acuvue 1-DAY Define 90 ks

Od: 1 599,00 Kč (90 ks)

Se slevou: 1 439,10 Kč Více inf. o slevách

Barevné čočky

Máte běžné světle modré nebo hnědé oči? Můžete snadným způsobem dosáhnout, aby Vaše oči byly tmavě zelené, nebo dokonce černé. Toužíte po pohledu, kterého si každý všimne? Stačí jen použít čočky "kočičí oči" a výsledek je zaručen. Pokud chcete změnit barvu svých očí nepotřebujete lékařský zákrok chirurga, stačí Vám barevné čočky v zvolené barvě a designu.

Jaké jsou barevné čočky?

Barevné čočky patří mezi měkké kontaktní čočky, které mohou používat osoby se zrakovým postižením, tak i ti, kteří vidí perfektně. Máme dva typy barevných kontaktních čoček, jsou to korekční čočky, s určitou korekcí refrakční vady zraku nebo takzvané nedioptrické čočky, které jsou určeny pro lidi bez potřeby korekce zraku. Barevné čočky je možné nosit v denním režimu, stejně jako všechny ostatní čočky. Umožňují současně korekci zraku i změnu barvu duhovky. Díky barevným čočkám lze snadno změnit svůj vzhled například při příležitosti oslav, svatby nebo při focení. Barevně čočky bez dioptrií patří mezi kosmetické čočky, nejsou vhodné pro korekci zraku. Splňují pouze estetickou funkci.

Pro koho jsou určeny barevně čočky?

Barevné čočky používají osoby, které chtějí, zvýraznit svůj pohled, nebo chtějí, aby jejich barva očí byla intenzivnější a zajímavější. Během karnevalu nebo Halloweenu jsou populární barevné čočky, neobvyklých barev a vzorů. Nosí je zejména mladí lidé na párty. Mnozí herci jsou nuceni používat barevné kontaktní čočky v souladu s předpokládaným scénářem.

Kdy používáme barevné čočky?

Barevné čočky můžeme nosit stejně jako korekční kontaktní čočky, a tedy s cílem korekce refrakční vady zraku. Mohou také změnit naši přirozenou barvu duhovky. To umožňuje zdůraznit barvu našich očí - modré, zelené nebo hnědé. Jiné barevné čočky, tzv. Wild Eyes jsou čočky se vzory, které Vám umožní změnit svůj image na neobvyklý. Patří k nim například čočky - kočičí oči. Zajímavou změnou jsou čočky o neobvyklých barvách očí - bílá, červená nebo žlutá či černá. Pokud má barevná čočka jemný odstín používá se pro zdůraznění a posílení dané barvy duhovky a přidání barevných odlesků. Barevné čočky také mohou úplně překrývat barvu očí a změnit přirozenou barvu očí uživatele. O barevné čočky je třeba se pravidelně starat a tedy je třeba je čistit za pomoci speciálního roztoku a udržovat ve sterilních pouzdrech. V optikách můžete koupit jednodenní barevné čočky, jakož i barevné čočky s delší dobou použitelnosti.

Nejpopulárnější výrobci barevných čoček:

Barevné čočky vyrábějí následující firmy:
  • Acuvue:
    • Acuvue Define - jsou to barevné čočky určené pro systematickou výměnu, umožňují změnu barvy očí.
  • FreshLook:
    • Freshlook ColorBlends - čočky určené pro změnu barvy očí.
    • Freshlook Colors - umožňují změnit barvu očí, dostupné v šesti barvách.
    • Freshlook Dimensions - barevné čočky s tmavším prstencem, umožňují změnit barvu očí a hloubku pohledu.
Chcete pokračovat?