Využijte naší speciální nabídku

Pouze pro Vás máme 6% SLEVU!

Napište kód*: Zkopírujte kód

*Kód je aktivní po dobu 7 dnů.

Zdravotní portál s kontaktními čočkami


Pokud se u Vás objevuje rozmazané vidění jako známka refrakční vady zraku a chtěli byste se dozvědět více na různá témata související s nápravou očních vad pomocí kontaktních čoček či brýlí, nahlédněte do našeho průvodce a přečtěte si další zajímavé a poučné články.
 

První příznaky očních vad či onemocnění
první příznaky očních vad

Začali jste pozorovat, že se děje něco neobvyklého s Vaším zrakem? Pociťujete poslední dobou nepříjemné pálení či bolest v očích nebo v zrcadle vidíte, že jsou zarudlé? Tyto a další symptomy mohou být příznaky počínající vady zraku či onemocnění očí.

Čtěte dál

 

Jak správně zvolit očního specialistu?
správně zvolit očního specialistu

Oftalmolog, optometrista i optik mají každý svoji funkci v systému péče o zdraví očí a zraku. V mnoha případech spolupracují, a díky jejich službám se Vám dostane potřebného vyšetření, doporučení i řešení nepříjemných problémů s očima.

Čtěte dál

 

Vyšetření u očního lékaře a oční testy
oční testy

Před tím, než se poprvé vydáte na komplexní prohlídku očí, by Vás možná zajímalo, co Vás vlastně čeká. Nebo jste za svůj život podstoupili již řadu kontrol u očního specialisty, chodíte pravidelně, což je správné, ale vlastně pořádně nerozumíte všem těm různým vyšetřením a testům, které na Vás vykonávají.

Čtěte dál

 

Typy čoček a jak si správně vybrat
typy kontaktních čoček

Rozhodli jste se, že je na čase uložit brýle do pouzdra a vyzkoušet benefity kontaktních čoček? Nechcete brýle odložit úplně, ale hledáte vhodnou alternativu, která Vám umožní aktivně vykonávat nejrůznější aktivity bez omezení?

Čtěte dál

 

Parametry kontaktních čoček
parametry kontaktních čoček

Používáte kontaktní čočky již delší dobu nebo se je chystáte brzy začít nosit? Pak by Vás mohlo zajímat, co vlastně optický specialista musí definovat pro výběr těch nejvhodnějších čoček právě pro Vaše oči.

Čtěte dál

 

Co znamená zakřivení kontaktních čoček?
zakřivení kontaktních čoček

Zakřivení kontaktních čoček patří kromě síly čoček, vyjádřené v dioptriích, a průměru, určujícím, jakou část rohovky čočka pokryje, k základním parametrům tohoto nástroje korekce vad zraku. Zakřivení označuje strmost nebo naopak rovnost kontaktních čoček.

Čtěte dál

 

Kontaktní čočky pro krátkozrakosti
kontaktní čočky pro korekci krátkozrakosti

Na trhu existuje velmi široká nabídka kontaktních čoček. S volbou těch nejoptimálnějších Vám nejlépe poradí oční specialista. Ten Vás také poučí o správném způsobu manipulace, čištění a ukládání kontaktních čoček. K dostání jsou čočky od celé řady špičkových výrobců, jako například Acuvue, PureVision, Biofinity a dalších.

Čtěte dál

 

Kontaktní čočky pro dalekozrakosti
kontaktní čočky pro korekci dalekozrakosti

Dalekozrakost lze korigovat brýlemi nebo kontaktními čočkami, které upravují lom světla tak, aby dopadalo správně na sítnici. V závislosti na síle vady může být potřeba oční pomůcku nosit pokaždé, když se potřebujete soustředit na jakékoliv objekty v blízkosti, nebo pouze občas, například při čtení, práci s počítačem nebo při vykonávání detailních prací.

Čtěte dál

 

Syndrom suchého oka a kontaktní čočky
syndrom suchého oka - kontaktní čočky

Díky novým technologiím se podařilo výrobcům kontaktních čoček vyvinout materiály, které snižují nepohodlí pociťované při nošení čoček v důsledku syndromu suchého oka. Nejlepšího výsledku a redukce dráždivého pocitu suchých očí docílíte kombinací kontaktních čoček s vysokým stupněm hydratace a podpůrných očních kapek.

Čtěte dál

 

Pořadí nejprodávanějších modelů v červnu 2021
pořadí nejprodávanějších čoček v červnu 2021

Pořadí nejprodávanějších modelů v červnu 2021 zahrnuje kontaktní čočky s různými způsoby použití - měsíční, dvoutýdenní a jednodenní. Měsíční kontaktní čočky obvykle používají běžní uživatelé, kteří tuto formu korekce zraku používají každý den. Dvoutýdenní kontaktní čočky používají jak v denním, tak v rozšířeném režimu (není třeba je na noc vyjímat). Jednodenní čočky jsou určeny pro lidi, kteří se s čočkami právě seznamují, nemají čas na každodenní péči nebo kontaktní čočky zaměňují s brýlemi.

Čtěte dál
Zapište se do newsletteru a získejte informace o novinkách
Mobilní verze
Chcete pokračovat?